Bayer mposht Mainzin

Futboll

Bayer mposht Mainzin

Nga: K.G. Më: 25 shtator 2021 Në ora: 17:25
Bayer mposht Mainzin

Bayer Leverkuseni me mund të madh ka arkëtuar tre pikë në duel me Mainzin, duke e mposhtur me rezultat 1:0. 

Lojë mjaft e mirë nga të dy palët, por vendasit arritën që të shënojnë fitore falë golit të Wirtz në minutën e 62-të. 

Adli shënoi për 2:0 në minutën e 65-të, por pas shikimit të VAR-+it u anulua goli pasi që futbollisti ishte në pozitë jashtë loje. 

Pas javës së 6-të në Bundesliga I, Bayer renditet në vend të dytë me 13 pikë dhe ka tre me pak se lideri Bayerni, ndërsa Mainz është në pozitën e pestë me 10 sosh.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat