Rekordmeni i ri

Futboll

Rekordmeni i ri

Më: 26 shtator 2021 Në ora: 13:18
Rekordmeni i ri

Skuadra e Liverpullit nuk arriti më shumë se një barazim në ndeshjen ndaj skuadrës së Brentford, në një triller që prodhoi plot gjashtë gola (3-3).

Golat npër Liverpullin i realizuan Diogo Jota (31′), Mohamed Salah (54′) dhe Kurtis Xhons (67′).

Sulmuesi egjiptiani, Mohamed Sallah arriti të shënoj golin e tij të 100-të në Premie Ligë për skuadrën e tij, duke u bërë vetëm lojtari i katërt i klubit që shënon 100 gola në kompeticion.

Sidoqoftë, asnjë lojtar i Liverpullit nuk kishte shënuar më shpejtë 100 gola në Premierligë për klubin se sa që bëri Salah, duke realizuar 100 gola vetëm pas 151 paraqitjesh.

Në përgjithësi, Salah është lojtari i katërt më i shpejtë që arrin 100 gola në Premier Ligë, pas Alan Shirer (123), Hari Kejn (138) dhe Serhio Agueros (147).

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat