Malisheva-Ballkani, këto janë formacionet zyrtare

Futboll

Malisheva-Ballkani, këto janë formacionet zyrtare

Më: 26 shtator 2021 Në ora: 14:33
Foto ilustrim

Pas barazimit me kampionin aktual Prishtinë dhe humbjes në minutat e fundit të ndeshjes kundër Dritës, forca e vërtetë e skuadrës së Malishevës do të testohet sot kur në stadiumin “Liman Gegaj” në Malishevë do të ballafaqohet me Ballkanin.

Të dy skuadra janë duke kaluar nëpër një formë shumë të mirë në këtë fillim të edicionit të ri të Superligës së Kosovës.

Ballkani ka mbledhur 11 pikë pas pesë xhirove, kurse Malisheva i ka 10 pikë të mbledhura në po aq ndeshje.

Ky ballafaqim starton nga ora 15:00 dhe këto janë formacionet zyrtare:

Malisheva: Gashi, Pira, Kryeziu, Xhaka, Dumani, Vitia, Bruqi, Pefqeli, Olivier, Hyseni, Stullqaku

Ballkani: Frashëri; Ar.Thaqi, Hoxha, As.Thaqi, Potoku; Kuc, Gashi; Krasniqi, Korenica, Baftiu; Zeka;

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat