Supergol nga korneri

Futboll

Supergol nga korneri

Më: 26 shtator 2021 Në ora: 16:08
Supergol nga korneri

Supergol nga korneri!

Një supergol nga kornia u regjistrua në elitën e futbollit holandez, në përballjen mes Viteses dhe Fortuna Sitard, e cila përfundoi në barazim 1:1.

Në minutën e 3-të të sfidës, sulmuesi Mats Seutjens, i skuadrës mike, i shtang të gjithë, me perlën e tij nga goditja e këndit, teksa e dërgoi topin drejte në trekëndëshin e portierin kundërshtar.

Një gol spektakolar dhe i rrallë, që është duke bërë së fundmi, xhiron e internetit.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat