Malisheva baras me Ballkanin, kështu duket tabela në Superligën e Kosovës 

Futboll

Malisheva baras me Ballkanin, kështu duket tabela në Superligën e Kosovës 

Nga: K.Goca Më: 26 shtator 2021 Në ora: 17:27
Malisheva baras me Ballkanin, kështu duket tabela në Superligën e Kosovës 

Ballkani nuk arriti më shumë se një pikë (0:0) në duel me Malishevën, në takimin e javës së 6-të të elitës së futbollit të Kosovës.

Pikë e madhe për Malishevën e cila renditet në vend të dytë me 11 pikë, një me pak se lideri Drita dhe duke lënë pas Dritën me 11,  Drenicën 11, Gjilanin 9, Prishtinën me 8 pikë etj.

Llapi është në fund me 3 pikë, duke befasuar për të keq deri me tash.

BKT Superliga e Kosovës

Drita - Gjilani 0:2
Feronikeli - Prishtina 0:2
Malisheva - Ballkani 0:0
Llapi - Drenica 1:1
Ulpiana - Dukagjini 0:0

Tabela
1. Ballkani    6    3    3    0    8:4    12
3. Malisheva    6    3    2    1    8:3    11
3. Drita    6    3    2    1    5:3    11
4. Drenica    6    3    2    1    7:6    11
5. Gjilani    6    2    3    1    7:5    9
5. Prishtina        6    2    2    2    9:6    8
7. Feronikeli    6    2    0    4    4:6    6
8. Ulpiana    6    1    2    3    7:10    5
9. Dukagjini    6    0    3    3    4:7    3
10.  Llapi    6    0    3    3    2:9    3
Në javën e ardhshme do të takohen: Drenica - Malisheva, Ballkani - Feronikeli, Gjilani - Llapi, Dukagjini - Drita dhe Prishtina - Ulpiana.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat