Munishi: Baba është këtu, jam Mourinho për këtë ligë

Futboll

Munishi: Baba është këtu, jam Mourinho për këtë ligë

Më: 26 shtator 2021 Në ora: 17:50
Munishi: Baba është këtu, jam Mourinho për këtë ligë

Trajneri i Gjilanit, Ismet Munishi është deklaruar pas fitores ndaj Dritës.

Me golat e Prognit dhe Kelmendit, Gjilani arkëtoi pikët e plota ndaj Dritës në “Fadil Vokrri”.

Pas ndeshjes, Munishi tha se festoi duke thënë “Baba është këtu”, shkaku që Drita e kishte shkarkuar në të kaluarën.

“Është e vërtetë, ka pas ndeshje që kemi luajtur më mirë, por s’kemi fituar, jemi angazhuar të gjithë skuadra, ishte rezultat i punës së madhe të tifozëve. Baba është këtu, ai festim erdhi pasi me shkarkuan, me ngarkuan”.

“Gjatë tërë kohës ka tendencë me na destabilizu, unë jam Mourinho për këtë ligë. Kanë ardh trajnerë e kanë shku, unë jam hala këtu. E kemi një president që është njëshi në futbollin e Kosovës”, deklaroi ai.

Ndërkohë, Gjilani renditët në pozitën e pestë në tabelë.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat