Juve gjunjëzon kampionin e Evropës! Barcelona turpërohet, Ronaldo hero i Manchester Utd

Nga: Kemajl Goca Më: 29 shtator 2021 Në ora: 21:33
Ronaldo

(E plotësuar) - Juventusi ka shënuar fitore të madhe me rezultat 1:0 kundër kampionit në fuqi të Evropës, Chelsea, në ndeshjen e vlefshme të Grupit H të Champions League.

Në minutën e 46-të, Federico Chiesa futet brenda 16-shit e me zgjuarsi godet për të shënuar për fitoren e “Zonjës së Vjetër”.

Në minutën e 81-të, Lukaku pati rast të barazojë rezultatin por dështoi.

4. Malmo FF    2    0    0    2    0:7    0

Juve pas xhiros së dytë kryeson me 6 pikë, duke lënë pas Chelsean.

Juventus - Chelsea

Mbrëmje e keqe për Barcelonën, e cila mposhtet me rezultat 3:0 në Lisbonë nga Benfica.

Barcelona turpërohet, që pak kush e ka pritur!

Benfica - Barcelona

Benfica shënoi fitoren e parë në Grupin E por tejet domethënëse ndaj një rivalit të madh.
Darwin Nunez (3’ e 79’-nga penalltia) e Rafa Silva (69’) shënuan për fitoren e skuadrës portugeze.

Trajneri i Barcelonës, Ronald Koeman, është para sfidave të mëdha sepse nuk po i shkon ashtu siç ka planifikuar në Champions, dy ndeshje po aq humbje dhe me goldallim negativ 0:6.

Kampioni i Gjermanisë, Bayerni, tregoi fuqinë ndaj skuadrës ukrainase, Dynamo Kiev, duke e deklasuar me rezultat 5:0.

Bavarezët shënojnë fitoren e dytë rresht në grup dhe kryesojnë me 6 pikë.

Golat i shënuan Lewandowski (12’ - nga penalltia, 27’), Gnabry (68’), Sane (75’), Choupo-Moting (87).

Bayerni

Manchester Utd me Cristianon Ronaldon si vendas shënuan fitore me rezultat 2:1 ndaj Villarealit. Në minutën e 53-të, Paco Alcacer kalon në epërsi Villarealin, duke hesht stadiumin "Old Trafford". Në minutën e 90+1, Ronaldo është hero i fitores, duke shënuar për 2:1.

/////////////////////////////////

81' Lukaku dështon që të baazojë rezultatin ndaj Juventusit.

80' Barcelona para humbjes së dytë.

79' Nunez nga penaltlia shënon për 3:0 për Benfica-n.

75' Leroy Sane realizon, 4:0 për Bayernin.

69' Barcelona është në një situatë të pakëndshme. Rafa Silva shënon për Benfica-n, 2:0 kundër Barcelonës.

68' Serge Gnabry shënon për epërsinë 3:0 të Bayernit.

60' Manchester Utd sado kudo kthen qetësinë, barazon rezultatin 1:1 me Villarealin. Megjithatë është në siklet nga rivali.55' Juve është në epërsi.

53' VIllareali një mace e zezë për Manchester Utd! Paco Alcacer kalon në epërsi Villarealin, duke hesht stadiumin "Old Trafford".

51' Manchester Utd me Ronaldon ende nuk po shënojnë ndaj Villarealit.48' Lojë e madhe në Torino.

46' Juventusi avancon me 1:0 ndaj Chelsea. Chiesa shënon me të majtën e tij. Juve shënon në sekondën e 12-të të pjesës së dytë!

Përfundojnë pjesët e para!

43' Chiesa po tregon lojë të mirë.40' Juve mjaft i rrezikshëm.

37' Juventus - Chelsea 0:0

35' NUk ka gola as në takimin mes Manchester Utd dhe Villarealit.

31' Rabiot godet nga 16 metra mbi portën e Chelseas.

27' Bayerni po tregon forcën ndaj Dynao Kievit, avancon me rezultat 2:0. Lewandowski në formë, shënon sërish në këtë sfidë.

25' Ndeshje e luftuar mes Juventusit dhe Chelseas.

20' Chiesa nga pozita ideale gjuan pranë shtyllës së djathtë të portës së Chelseas.

19' Atmosferë e bukur sportive në Torino.

15' Chelsea ka 63 për qind të pronësisë së topit.12' Bayerni në epërsi kundër Dinamos së Kievit. Robert Lewandowski i saktë nga penalltia.

10' Chelsea e ka fut në presion "Zonjën e Vjetër".

7' Lukaku në mundësi të mirë por pa sukses.

5' lojë e mirë mes Juves dhe Chelseas.,

3' Barcelona pëson gol në stadiumin në Lisbonë në përballje me Benfica-n. Darwin Nunez autor i golit.2' Kampioni i Evropës kërkon pikë në Torino.

1' Fillojnë ndeshjet.

Juventusi është në presion të Chelseas, në ndeshjen e vlefshme të Grupit H në kuadër të xhiros së dytë të Champions League.

Benfica e pret Barcelonën dhe pritet lojë e mirë, sikurse edhe mes Manchester Utd e Villarealit.