Live: Vedat Muriqi shënon për Kosovën, gëzim i madh

Futboll

Live: Vedat Muriqi shënon për Kosovën, gëzim i madh

Nga: Kemajl Goca Më: 12 tetor 2021 Në ora: 20:54
Live 20.45: Kosova kërkon fitore

(E plotësuar) - 64' Kosova po orvatet me forcat e saja.

60' Kastrati futet në lojë në vend të Rashanit.

57' Rashica e Muriqi po tentojnë por pa sukses.

55’ Katër kartona të verdhë deri me tash.

Kosova - Gjeorgjia 1:1
Stadiumi "Fadil Vokrri" në Prishtinë.
Gjyqtar: P. Raczkowski (Polonia).
Kartona të verdhë: Dresheviq, Rashani – Giorbelidze, Okriashvili.
Shënues: Muriqi (45’- nga penalltia) - Okriashvili (11’).
Kosova: Muric, Vojvoda, Rrahmani, Fazliji, Aliti, Halimi, Dresheviq, Celina, Rashani, Muriqi dhe Rashica. 
Gjeorgjia: Loria, Kakabadze, Kashia, Dvali, Giorbelidze, Kvekveskiri, Gvilia, Kvaratskhelia, Okriashvili, Tsitaishvili dhe Lobjanidz.

53' Rashica godet por topi devijohet në korrne.

51' Kosova më energjike, po e fut në presion Gjeorgjinë.

48' Kosova synon fitore dhe që do të shton gjasat e saja për vend të tretë.

46' Fillon pjesa e dytë.

Përfundon pjesa e parë, Kosova - Gjeorgjia 1:1.

45' Vedat Muriqi nga penalltia barazon rezultatin 1:1. Gëzim i madh! 

43' Penallti për Kosovën, herën e parë me dorë e herën e dytë faulohet Rashica.

Kosova - Gjeorgjia 1:1
Stadiumi "Fadil Vokrri" në Prishtinë.
Gjyqtar: P. Raczkowski (Polonia).
Kartona të verdhë: Dresheviq, Rashani - Giorbelidze.
Shënues: Muriqi (45’- nga penalltia) - Okriashvili (11’).
Kosova: Muric, Vojvoda, Rrahmani, Fazliji, Aliti, Halimi, Dresheviq, Celina, Rashani, Muriqi dhe Rashica. 
Gjeorgjia: Loria, Kakabadze, Kashia, Dvali, Giorbelidze, Kvekveskiri, Gvilia, Kvaratskhelia, Okriashvili, Tsitaishvili dhe Lobjanidz.

41' Lojë e mirë.

39' Fat i madh për Gjeorgjinë. Elbasan Rashani godet fortë por njëri nga mbrojtësit e hoqi nga vija fatale. Gjyqtari konsulton VAR-in dhe nuk ka gol.

37' Halimi e Celina po orvaten por sukses.

35' Atmosferë e mirë në Prishtinë.

33' Kosova po e kërkon me ngulm golin e barazimit përmes Muriqit.

30' Lojë me ritlm por sulmuesit e Kosovës kanë problem të vijnë deri të rasti.

28' Një gol dhe një karton i verdhë derii me tash.

Kosova - Gjeorgjia 0:1

Stadiumi "Fadil Vokrri" në Prishtinë.
Gjyqtar: P. Raczkowski (Polonia).
Shënues: Okriashvili (11').

Kartona të verdhë: Dresheviq.
Kosova: Muric, Vojvoda, Rrahmani, Fazliji, Aliti, Halimi, Dresheviq, Celina, Rashani, Muriqi dhe Rashica. 
Gjeorgjia: Loria, Kakabadze, Kashia, Dvali, Giorbelidze, Kvekveskiri, Gvilia, Kvaratskhelia, Okriashvili, Tsitaishvili dhe Lobjanidz.

24' Kosova po has në vështirësi.

20' Kosova po tregon angazhim por jo edhe të shënojë.

18' Lojë e mirë, por mysafirët të rrezikshëm.

15' Kosova në presion të rezultatit. Gjeorgjia avancon me 0:1.

11' Gabim i madh, i kushton Kosovës. Portieri Arjanet Muriç në vend të që të lejojë topi të del jashtë, ai ia kthen lojtarit të Gjeorgjisë, Okriashvili, i cili shënon për 0:1.

7' Kosova po tregon lojë të mirë.

5' Milot Rashica rast por portieri mbyll këndin.

3' Kosova po synon ta merr iniciativën.

1' Fillon ndeshja.

Kombëtarja e Kosovës synon fitoren e dytë në Gruipin B të kualifikueseve për Kampionatin Botëror.

Gjithçka gati në stadiumin “Fadil Vokrri” në Prishtinë.

Kosova renditet në vend të katërt me 4 pikë dhe Gjeorgjia në fund me 1 pikë.  

Kosova - Gjeorgjia 

Stadiumi "Fadil Vokrri" në Prishtinë.
Gjyqtar: P. Raczkowski (Polonia).
Kosova: Muric, Vojvoda, Rrahmani, Fazliji, Aliti, Halimi, Dresevic, Celina, Rashani, Muriqi dhe Rashica. 
Gjeorgjia: Loria, Kakabadze, Kashia, Dvali, Giorbelidze, Kvekveskiri, Gvilia, Kvaratskhelia, Okriashvili, Tsitaishvili dhe Lobjanidz.

Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat