Live: Shqipëri - Poloni, jetë a vdekje! Luftë për vend të dytë

Futboll

Live: Shqipëri - Poloni, jetë a vdekje! Luftë për vend të dytë

Nga: Kemajl Goca Më: 12 tetor 2021 Në ora: 21:08
Live 20.45: Shqipëri - Poloni, jetë a vdekje! Finale për vend të dytë

(E plotësuar) – 68' Polonia e rrezikshme, fat për Shqipërinë.

67' Një ndeshje si finale, presioni i pikëve, mungojnël edhe rastet.

65' Polonia po mbrohet me sukses.

62' Lojë me ngarkesë, atmosferë e rrallë sportive.

59' Broja futet në vend të Uzunit.

55’ Shqipëria po lufton me mish e më shpirt. Tifozët hedhin gjësende në fushë dhe kjo aspak nuk iu duhet.

Shqipëria – Polonia 0:0
Stadiumi “Air Albania” në Tiranë.
Shikues: 22.000.
Gjyqtar: C. Turpin (Franca).
Kartona të verdhë: Ismajli, Hysaj – Buksa, Puchacz.
Shqipëria: Berisha; Kumbulla, Veseli, Ismajli; Hysaj, Ramadani, Bare, Trashi; Uzuni, Manaj dhe Roshi.
Polonia: Puchacz, Glik, Bednarek, Dawidowicz; Jozwiak, Klich, Moder (Klich 46’), Zielinski; Buksa dhe Lewandowski.

52' Uzuni të ishte pak më energjikël lehtë ka mundur të vijë të rasti.

51' Hysaj e Puchacz ndëshkohen me kartonë të verdhë.

50' Polonia e rrezikshme në momente.

48' Atmosferë drithëruese në Tiranë, lojë me  ngarkesë.

Shqipëria – Polonia 0:0

Stadiumi “Air Albania” në Tiranë.
Shikues: 22.000.
Gjyqtar: C. Turpin (Franca).
Kartona të verdhë: Ismajli - Buksa.
Shqipëria: Berisha; Kumbulla, Veseli, Ismajli; Hysaj, Ramadani, Bare, Trashi; Uzuni, Manaj dhe Roshi.
Polonia: Puchacz, Glik, Bednarek, Dawidowicz; Jozwiak, Klich, Moder (Klich 46’), Zielinski; Buksa dhe Lewandowski.
46' Fillon pjesa e dytë.

Përfundon pjesa e parë, Shqipëria - Polonia 0:0.

44' Zielinskin rrezikon por pa sukses.

42' Lojë paksa edhe me nervoz.

39' Buksa ndëshkohet me karton të verdhë.

36’ Fitorja për Shqipërinë do të thotë shumë, pothuajse e siguron vendin e dytë! 

34’ I pari që ndëshkohet me të verdhë në këtë sfidë është Ismajli.

Shqipëria – Polonia 0:0
Stadiumi “Air Albania” në Tiranë.
Shikues: 22.000.
Gjyqtar: C. Turpin (Franca).
Shqipëria: Berisha; Kumbulla, Veseli, Ismajli; Hysaj, Ramadani, Bare, Trashi; Uzuni, Manaj dhe Roshi.
Polonia: Puchacz, Glik, Bednarek, Dawidowicz; Jozwiak, Klich, Moder, Zielinski; Buksa dhe Lewandowski.
34' Shqipëria në presion të Lewandowskit.

32'  Manaj në zonë por vonohet.

30' Nuk ka gola por as kartona të verdhë.

28' Një lojë me ritëm, secila kërkon golin.

25'  Bare rrezikon por gjuajtja e tij shkon mhi portën e Polonisë.

22’ Harkim nga e majta e sulmit polak, topi i lartë në zonë kontrollohet nga dalja e sigurt e Berishës.

21’ Nuk ka ende gola, ndeshje me emocione para një atmosfere drithëruese.

Shqipëria – Polonia 0:0
Stadiumi “Air Albania” në Tiranë.
Shikues: 22.000.
Gjyqtar: C. Turpin (Franca).
Shqipëria: Berisha; Kumbulla, Veseli, Ismajli; Hysaj, Ramadani, Bare, Trashi; Uzuni, Manaj dhe Roshi.
Polonia: Puchacz, Glik, Bednarek, Dawidowicz; Jozwiak, Klich, Moder, Zielinski; Buksa dhe Lewandowski.
20' ndeshje e luftuar në Tiranë, edhe më tej 0:0.

17' Shqipëria kërkon fitoren e madhe.

15’ Tre goditje këndi radhazi për polakët, te e treta topi shkon te Buksa i cili në zonën e vogël gjuan por çon sferën mbi tërthorëse.

12' Insistojnë polakët në këto minuta, duke qenë pranë zonës me disa ndërhyje që bëjnë polakët të kërkojnë ndërhyrjen e VAR, por gjyqtari bën shenjë që loja të vazhdojë.

8' Lojë e mirë në Tiranë.

5' Nuk ka ende gola në Tiranë.

2' Emocione në stadiui.

1' Fillon ndeshja.

Gjithçka gati.

Me emocione pritet ballafaqimi mes Shqipërisë dhe Polonisë.

Shqipëri - Poloni, siç thuhet në zhargonin sportiv, jetë a vdekje! Finale për vend të dytë në grupin I të kualifikueseve për Kampionatin Botëror.

Në stadiumin “Air Albania” në Tiranë, 22 mijë shikues, atmosferël drithëruese.

Anglia kryeson me 19 pikë pas 7 xhirove, e ndjekur nga Shqipëria me 15, Polonia 14, Hungaria 10, Andorra 3, San Marino 0 pikë.

Shqipëria – Polonia

Stadiumi “Air Albania” në Tiranë.

Shikues: 22.000.

Gjyqtar: C. Turpin (Franca).

Shqipëria: Berisha; Kumbulla, Veseli, Ismajli; Hysaj, Ramadani, Bare, Trashi; Uzuni, Manaj dhe Roshi.

Polonia: Puchacz, Glik, Bednarek, Dawidowicz; Jozwiak, Klich, Moder, Zielinski; Buksa dhe Lewandowski.

Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat