Xherdan Shaqiri si buldozer, Zvicra po e shkatërron...

Futboll

Xherdan Shaqiri si buldozer, Zvicra po e shkatërron...

Nga: Kemajl Goca Më: 12 tetor 2021 Në ora: 21:45
Pamje nga ndeshja

Futbollisti Xherdan Shaqiri po tregon lojë të madhe i cili asiston në golin e parë dhe të tretë. 

Zvicra po avancon me rezultat 3:0 ndaj Lituanisë në Vilnus në 45 minutat e parë.

Futbollisti nga Kosova, kapiteni Shaqiri po shkëlqen në fanellën e Zvicrës, duke asistuar në minutën e 31-të e 45-të.

Embolo (31' e 45'), Steffen (42') shënuan në 45 minuta e parë.

Ndeshja po zhvillohet në kuadër të xhiros së tetë të Grupit C të kualifikueseve për Kampionatin Botëror.

Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat