Dani Alves edhe më afër PSG-së

Futboll

Dani Alves edhe më afër PSG-së

Më: 9 korrik 2017 Në ora: 10:45
Dani Alves

Dani Alves ka dhuruar një tjetër befasi.

Ish-mbrojtësi i Barcelona-s, pasi ka prishur kontratën me Juventus, dukej se do të ribashkohej me trajnerin spanjoll Pep Guardiola te Manchester City. Por duket se gjërat do të shkojnë ndryshe.

Në fakt, sipas “L’Equipe”, Paris Saint-Germain duket se ka djegur rivalët anglezë dhe ka arritur një marrëveshje me lojtarin për sezonin e ardhshëm.

Tani mbetet të kuptohet nëse klubi francez do të arrijë ta bindë lojtarin që të nënshkruajë kontratën apo do të ketë kapituj të rinj të sagës Dani Alves. 

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat