Foto e rrallë gjatë një ndeshje sportive e Presidentit historik të Kosovës, dr. Rugova - Bota Sot
Foto e rrallë gjatë një ndeshje sportive e Presidentit historik të Kosovës, dr. Rugova

Futboll

Foto e rrallë gjatë një ndeshje sportive e Presidentit historik të Kosovës, dr. Rugova

Nga: Kemajl Goca Më: 7 janar 2018 Në ora: 14:27
Presidenti historik i Republikës së Kosovës, dr. Ibrahim Rugova

Një foto e rrallë e Presidentit historik të Republikës së Kosovës, dr. Ibrahim Rugova. Fotoja është bërë në vitin 2002 nga i palodhshmi Afrim Kçiku, njëherësh kontribuuese i madh në shumë sfera.  Dr. Rugova dorëzoi Kupën e Kosovës atëkohë, në një atmosferë drithëruese në stadiumin e Prishtinës.

Image

Arkitekti i Pavarësisë së Kosovës, dr. Rugova, ia kishte dorëzuar Kupën kapitenit të KF Besianës së Podujevës, Driton Rrahmani. Dr. Rugova është në mes dhe anash janë Driton Rrahmani dhe kryetari i asaj kohe të FFK-së, Sabri Hashani. Një foto sa një mijë!

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test
Tjera