Po ndodh çmenduria me Elseid Hysajn, nuk do ta besoni sa milion euro vlerësohet në merkato - Bota Sot
Po ndodh çmenduria me Elseid Hysajn, nuk do ta besoni sa milion euro vlerësohet në merkato

Futboll

Po ndodh çmenduria me Elseid Hysajn, nuk do ta besoni sa milion euro vlerësohet në merkato

Më: 9 janar 2018 Në ora: 20:49
Elseid Hysajn

Qendra ndërkombëtare për studimet sportive ka publikuar ditën e sotme vlerat në merkato të futbollistëve kryesorë të Europës, dhe në listë janë 100 futbollistët me vlerën më të lartë.

Përsa i përket emrave shqiptarë, lojtari më me vlerë është Elseid Hysaj, i cili renditet në vendin e 60-të, dhe ka një vlerë tepër të lartë, prej 70.5 milionë eurosh.

Shkodrani me paraqitjet e mira, ka rritur vlerën e kartonit të tij, duke lënë pas edhe dy lojtarët me origjinë shqiptare të Arsenalit, Granit Xhaka i cili vlerësohet me 68 milionë euro, si dhe Shkodran Mustafin, që mban vendin e 70-të me 65.2 milionë euro.

Image
Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test
Tjera