Berisha me Melbourne Victory u kthyen duarthatë - Bota Sot
Berisha me Melbourne Victory u kthyen duarthatë

Futboll

Berisha me Melbourne Victory u kthyen duarthatë

Nga: Kemajl Goca Më: 10 janar 2018 Në ora: 14:56
Besart Berisha

Melbourne Victory u kthye duarthatë në ballafaqim me Wellington Phoenix-at, duke pësuar humbje me rezultat 2:1.

Futbollisti nga Kosova, Besart Berisha, u paraqit standard, por hasën në telashe qysh nga minuta e tetë, kur mbeten me një futbollist me pak, pasi që Williams u përjashtua nga loja.

Për Wellington shënuan: Krishna (64’), Milligan (83’-autogol) dhe për Melbourne realizoi: Barbarouses (40’). Berisha luajti deri në  minutën e 86-të, por fati sportiv ua ktheu shpinën në fund.

Melbourne Victory është në pozitën e pestë me 20 pikë, ndërsa Wellington është i fundit (i dhjeti) me 10 pikë pas 15 jave në kampionatin australian.

Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test
Tjera