Arda Turan me mesazh emocionues pas largimit nga Barcelona - Bota Sot
Arda Turan me mesazh emocionues pas largimit nga Barcelona

Futboll

Arda Turan me mesazh emocionues pas largimit nga Barcelona

Më: 13 janar 2018 Në ora: 17:22
Arda Turan

Arda Turan nuk do ta vazhdojë te Barcelona pjesën e mbetur të kontratës.

Sulmuesi 30 vjeçar është rikthyer në Turqi te skuadra Istanbul Basaksehir si lojtar i huazuar për dy sezone e gjysmë.

Sulmuesi turk i ishte bashkuar Barcelonës në vitin 2015 nga Atletico Madrid, dhe gjatë kësaj kohe, asnjëherë nuk ka arritur të bëhet i rëndësishëm në ‘Camp Nou’, si me trajnerin Luis Enrique, e ashtu edhe tani me Ernesto Valverden.

Pas zyrtarizimit te Istanbul Basaksehir, Arda Turan ka dalë me një letër emocionuese për tifozët, skuadrën dhe lojtarët e Barcelonës.

Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test
Tjera