Carvajal: Ai që nuk ka besim te ky ekip është i lirë të largohet - Bota Sot
Carvajal: Ai që nuk ka besim te ky ekip është i lirë të largohet

Futboll

Carvajal: Ai që nuk ka besim te ky ekip është i lirë të largohet

Më: 13 janar 2018 Në ora: 22:19
Dani Carvajal

Megjithëse pësoi një tjetër humbje ndaj Villarreal, Dani Carvajal ka sugjeruar se çdo lojtar që nuk ka besim te forca e skuadrës është i lirë të largohet.

Real kishte mundësitë për të fituar ndeshjen por në fund u mposhtën nga “Nëndetësja”.

“Rezultati nuk i përgjigjet lojës së zhvilluar për 90 minuta,” shprehet mbrojtësi i djathtë pas ndeshjes.

“Në pjesën e dytë vuajtëm lodhjen, por kishim më shumë raste.

“Është një situatë shumë e vështirë, por ai që nuk beson te skuadra është i lirë të largohet.”

Cristiano Ronaldo goditi dy herë shtyllën dhe humbi një rast të artë pak përpara pushimit.

“Është e vështirë të shpjegohet,” vijon Carvajal.

“Shkon në dhomën e zhveshjes pas ndeshjes dhe je i mbaruar, por ky është futbolli.

“Shpresoj të festojmë ndonjë titull në fund të sezonit.”

Image
Image
Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test
Tjera