Behrami flet për Neymarin - Bota Sot
Behrami flet për Neymarin

Futboll

Behrami flet për Neymarin

Nga: Kemajl Goca Më: 13 qershor 2018 Në ora: 15:05
Behrami flet për Neymarin

Valon Behrami është në formë të jashtëzakonshme dhe me padurim me kombëtaren e Zvicrës e presin ballafaqimin e parë me 17 qershor, kundër Brazilit, në ndeshjen e parë të grupit E të Kampionatit Botëror – “Rusia 2018”. “Këtu në Rusi çdo moment është i rëndësishëm për mua, ndoshta është turneu i fundit i madh i karrierës sime”, ka thënë Behrami. 

Futbollisti më përvojë të madhe dhe shtylla e kombëtares së Zvicrës shpreson në një ditë të keqe të sulmuesit brazilian, Neymar.  Si do të ndalin Neymarin?

“Neymar është një nga top 3 futbollistët më të mirë në botë. Mund të shpresojmë në një ditë të keqe të tij. Në duel një me një Neymar është i pandalshëm, ne duhet të veprojmë së bashku, si një ekip”, ka thënë mes të tjera Behrami. Ndeshja mes Brazilit dhe Zvicrës luhet të dielën (20.00).

Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test
Tjera