“Fotokopje” e Lionel Messit, tifozi iranian përfundon në polici - Bota Sot
“Fotokopje” e Lionel Messit, tifozi iranian përfundon në polici

Futboll

“Fotokopje” e Lionel Messit, tifozi iranian përfundon në polici

Më: 13 qershor 2018 Në ora: 16:34
“Fotokopje” e Lionel Messit, tifozi iranian përfundon në polici

Çuditë nga Rusia kanë nisur, ende pa filluar kampionati botëror. Rasti më i freskët, është ai i iranianit Reza Parastesh, i cili është bërë i njohur në rrjetet sociale për ngjashmërinë e frikshme me Messin në paraqitjen e tij.

Me origjinë nga Irani, ai cilësohet si një “fotokopje” e Messit, dhe njerëzit e ngatërronin kur ai gjendej në rrugë, duke menduar se ishte ylli i Barcelonës.

Edhe ditën e djeshme, ai është shfaqur në rrugët e Moskës, dhe i gjendur me fanellën e Barcelonës, njerëzit e kanë rrethuar, sa që u desh ndërhyrja e policisë për të qetësuar situatën. Iraniani u shoqërua në komisariat nga policia, dhe më pas i është kërkuar të mbajë një maskë në fytyrë, pasi me pamjen e tij ai mblidhte shumë njerëz rreth vetes, gjë që ia bënte të vështirë punën policisë për të kontrolluar turmat.

Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test
Tjera