Humbjet e njëpasnjëshme të Trepçës në vitin 1977 - Bota Sot
Humbjet e njëpasnjëshme të Trepçës në vitin 1977

Futboll

Humbjet e njëpasnjëshme të Trepçës në vitin 1977

Nga: Kemajl Goca Më: 12 korrik 2018 Në ora: 13:38
KF Trepça 1977

Pjesa e 63-të (Trepça në elitën e futbollit ish jugosllav 1977-78): Pas dy jave të mira në hapje të kampionatit, në pesë javët e tjera Trepça nga Mitrovica pësoi po aq humbje. Serie e keqe e mitrovicasve në elitën e futbollit ish jugosllav.

Mitrovicasit nuk i rezistuan Dinamos së Zagrebit në “Maksimir”, duke pësuar humbje me rezultat 4:0, në ndeshjen e javës së 5-të, që u luajt me 4 shtator të vitit 1977.

Pas kësaj humbje, vjen tjetra dhe në Mitrovicë, duke u mundur me 1:0 nga OFK Beogradi, në sfidën e luajtur me 11 shtator.  Në javën e shtatë  pikërisht me 17 shtator, në ‘Marakana” Trepça mposhtet me 4:1 nga Cërvena Zvezda e Beogradit. Nesër (me 13 korrik) do të lexoni për sfidat tjera dhe kur u kthyen në seri të mirë.

Java 5

Me 3 shtator - 1977

Velezhi - Olimpia    1:0 (1:0)

Me 4 shtator

Borci (B) - Radniçki       4:0 (1:0)

Buduçnosti - Osijeku            2:1 (2:0)

Çeliku - Sarajeva           0:2 (0:1)

Dinamo (Z) - Trepça 4:0 (0:0)

Hajduku - Vojvodina  2:1 (1:0)

Rijeka – Partizani    1:1 (1:1)

OFK Beograd - Crvena Zvezda         0:0 (0:0)

Slloboda - Zagreb             2:1 (1:1)

Me 10 shtator

Java 6

Borci (B) - Rijeka             1:0 (1:0)

Osijeku - Hajduku         0:0 (0:0)

Me 11 shtator

Sarajeva – Buduçnosti 3:1 (0:0)

Zagrebi - Velezhi       1:1 (0:0)

Olimpia - Çeliku          1:1 (1:1)

Partizani - Slloboda     1:0 (0:0)

Radniçki - Cërvena Zvezda   0:2 (0:2)

Trepça - OFK Beogradi      0:1 (0:0)

Vojvodina - Dinamo (Z)        1:3 (1:1)

Me 17 shtator

Java 7

Cërvena Zvezda - Trepça  4:1 (2:1)

OFK Beogradi  - Vojvodina  1:5 (0:2)

Me 18 shtator

Buduçnosti - Olimpia 2:1 (0:0)

Çeliku -Zagrebi             2:1 (1:1)

Dinamo (Z) - Osijeku             1:0 (1:0)

 Hajduku - Sarajeva           1:0 (0:0)

 Rijeka - Radniçki      1:0 (1:0)

 Slloboda – Borci (B)    3:1 (3:1)

 Velezhi  - Partizani 1:0 (1:0)

Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test
Tjera