Gavazaj afër kalimit te Yenisey - Bota Sot
Gavazaj afër kalimit te Yenisey

Futboll

Gavazaj afër kalimit te Yenisey

Më: 12 korrik 2018 Në ora: 16:13
Gavazaj afër kalimit te Yenisey

Enis Gavazaj po kalon ditët e tij të fundit te Skënderbeu sepse shumë shpejtë mesfushori me tipare sulmuese i cili është grumbulluar edhe në kombëtaren shqiptare do të ndërrojë skuadër. Mes Kroacisë dhe Rusisë, Gavazaj ka zgjedhur Premier Leaguen ruse sepse 23-vjeçari nga Prizreni është shumë pranë transferimi te skuadra e sapongjitur në elitën e futbollit rus, Yenisey Krasnoyarsk. Menaxheri i Gavazajt Shkumbin Qormemeti po bën të mundur këtë transferim. Nëse realizohet me sukses kalimi i 23-vjeçarit te Yenisey, atëherë Gavazaj do të ishte shitja e dytë që bën Skënderbeu në kampionatin rus, pas Bernard Berishës që u transferua te Anzhi. Për ta lënë të lirë yllin e skuadrës presidenti i korçarëve Ardjan Takaj kërkon minimalisht 600 mijë euro shifër që klubi i Yenisey-it është i gatshëm ta paguajë. Në këtë merkato Skënderbeu ka shitur James Adeniyi te Gabala në Azerbajxhan dhe Suad Sahitin te Larissa në Greqi.

Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test
Tjera