Lenglet firmos me Barcelonën - Bota Sot
Lenglet firmos me Barcelonën

Futboll

Lenglet firmos me Barcelonën

Më: 12 korrik 2018 Në ora: 17:05
Lenglet firmos me Barcelonën

Synimi i Barcelonës është që të jetë sa më e fortë në të gjitha repartet për edicionin e ri. Kampioni i Spanjës pretendon trofe në të gjitha garat në edicionin 2018-19. Në fakt, Clement Lenglet ka kaluar nga Sevilla te Barcelona për 35,9 milionë euro dhe ka nënshkruar një kontratë pesëvjeçare me katalanasit. Lajmi është bërë i ditur nga vetë klubi spanjoll, që ka zbuluar se lojtari do të ketë një klauzolë prej 300 milionë eurosh në kontratë. 23-vjeçari do të largohet nga Sevilla pas dy sezonesh dhe pasi ishte bërë një lojtar kyç për skuadrën. Ai luajti 35 ndeshje në sezonin e kaluar të La Liga. Për shkak të moshës së tij të re, francezi pritet të jetë pasardhësi i Gerard Pique, 31 vjeç, në të ardhmen dhe duhet të formojë një dyshe shumë të fortë me Samuel Umtiti.

Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test
Tjera