Punë e kryer, nesër Shaqiri zbarkon në “Anfield” - Bota Sot
Punë e kryer, nesër Shaqiri zbarkon në “Anfield”

Futboll

Punë e kryer, nesër Shaqiri zbarkon në “Anfield”

Më: 13 korrik 2018 Në ora: 00:15
Xherdan Shaqiri

Xherdan Shaqiri do të jetë transferimi i radhës i Liverpoolit.

Ylli i Stoke Cityt ka arritur marrëveshje me gjigantin e PremierLigës. Ai pritet që nesër t’i kryejë testet mjekësore dhe të prezantohet si futbollist “The Reds”.

Sipas mediave angleze, Livepooli do t’i paguajë plotë 13.5 milionë funta.

Ndryshe, Shaqiri u transferua në PremierLigë nga skuadra e Interit. Ai me “The Potters” u paraqit afro 100 herë dhe shënoi 18 gola.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test
Tjera