Blerjet tjera dhe 3 lojtarët që me shumë gjasë do t’i largojë Barcelona - Bota Sot
Blerjet tjera dhe 3 lojtarët që me shumë gjasë do t’i largojë Barcelona

Futboll

Blerjet tjera dhe 3 lojtarët që me shumë gjasë do t’i largojë Barcelona

Më: 4 gusht 2018 Në ora: 23:37
Barcelona

Nënshkrimi me Arturo Vidal, i cili u zyrtarizuar të premten në mbrëmje, nuk ka shënuar fundin e shpenzimeve për Barcelonan

Për dallim nga viti i kaluar, ata kanë kryer shumicën e punës në këtë afat, duke nënshkruar me katër lojtarë të ri.

Megjithatë, derisa kanë mbetur edhe më pak se një muaj për të përfunduar, ata ende janë duke hulumtuar për blerje të reja.

Vidal erdhi si zëvendësim i Paulinho, të cilën gjë Ernesto Valverde e bëri të qartë në një konferencë për shtyp, por kiliani nuk është një lojtar që e bazon lojën e tij në teknik dhe prekje delikate, kështu që kërkimet për lojtarë të ri janë të hapura.

Çdo biznes mund të varet edhe nga shitjes, sidomos në mesfushë pasi që ka shumë lojtarë.

Andre Gomes, Sergi Samper dhe Rafinha, e ardhmja e të gjithëve është në ajër dhe klubi po përpiqet që ti shet të tre. Nëse ja arrin, atëherë sigurisht ata do ta bëjnë edhe një goditje këtë afat. 

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...