Munishi tubon ekipin - Bota Sot
Munishi tubon ekipin

Futboll

Munishi tubon ekipin

Më: 6 gusht 2018 Në ora: 16:36
Pamje nga një stërvitje

Kombëtarja U19 e Kosovës në konkurrencën e femrave e drejtuar nga përzgjedhësi Kushtrim Munishi, do të ketë grumbullim katërditor në kuadër të përgatitjeve për kualifikimet e Kampionatit evropian, që do të mbahen në muajin tetor në Irlandën e Veriut. Vashat e Kombëtares U19 do të grumbullohen prej 7 deri më 10 gusht në hotel “Venus” në Lipjan, derisa stërvitjen e parë do ta zhvillojnë nesër (më 7 gusht) në orën 16:15 në fushën ‘Top Futboll’ në Mazgit. Përzgjedhësi Kushtrim Munishi në këtë grumbullim nuk do t’i ketë në dispozicion Anita Racajn, Florentina Kolgecin dhe Kaltrina Biqkajn për shkak se janë të angazhuara në klubet e tyre në Ligën e Kampioneve, ndërsa Leonita Lenjani, Elda Reçica dhe Dafina Bytyqi janë të lënduara.

Lista e Kombëtares U19 – Femrat

Emri dhe mbiemri        – Viti i lindjes         – Klubi

1.Florentina Kolgeci       2000                       KFF Mitrivica

2.Adriana Imeri              2000                      Valerenga

3.Diellza Hyseni             2001                       Bazeli 2015-Kaçanik

4.Valentina Tërnava      2001                       Kosova P

5.Xhenifer Pjetri             2001                      Dukagjini

6.Anita Racaj                  2001                       FC Basel 1893

7.Leonora Ejupi              2000                     Herforder SV

8.Argnesa Rexhepi        2000                      FC Zürich

9.Flaka Aslanaj               2001                      Borusia Mönchengladbach

10.Verona Berisha         2000                      Kosova P

11.Kaltrina Biqkaj          2000                      Hajvalia

12.Erda Podvorica         2000                      Bazeli 2015 – Kaçanik

13.Sabrije Krasniqi         2001                      MSV Duisburg

14.Jehona Shala             2001                       Liria Prizren

15.Elda Reçica                2000                      Vizioni Ferizaj

16.Anjeza Rexhepi         2001                       Vizioni Ferizaj

17.Bleona Zhabari         2001                       KFF Mitrovica

18.Fleta Musa                2000                       Liria Prizren

19.Albulena Fejza         2002                      Dukagjini Klinë

20.Erjona Emërllahu   2001                      13 Qershori Suharekë

21.Shkurtë Osmani       2000                      Kosova P

22.Liridona Leka          2002                      Bazeli 2015 – Kaçanik

23.Njomza Osmani       2002                     13 Qershori Suharekë

24.Rrezona Ramadani  2002                    Vizioni Ferizaj

25.Dafina Bytyqi           2002                     Dukagjini Klinë

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...