Ja çfarë shkruajnë gjermanët për djemtë e Kujtim Shalës - Bota Sot
Ja çfarë shkruajnë gjermanët për djemtë e Kujtim Shalës

Futboll

Ja çfarë shkruajnë gjermanët për djemtë e Kujtim Shalës

Nga: Kemajl Goca Më: 10 gusht 2018 Në ora: 14:17
Ja çfarë shkruajnë gjermanët për djemtë e Kujtim Shalës

Sulmuesi Andis Shala është në formë të mirë dhe po e ndihmon shumë ekipin e Erfurtit, që garon në ligën rajonale verilindore në  Gjermani. Andisi është djali i Kujtim Shalës, ish futbollistit të mirënjohur, por që ka edhe një përkrahës të madh, vëllain e vogël Romanin.

Image

Gazeta gjermane

Andisi në tri ndeshjet e para ka realizuar dy gola, kurse Erfurti është në vend të dytë me 7 pikë apo ka dy fitore e një barazim. Të martën që e lamë pas, Andisi shënoi gol për fitoren si mysafirë me rezultat 1:0 kundër Halberstadt-it.

Image

Romani dhe Andisi

Gazetari gjerman Von Paula Keller  ka shkruar mes të tjera se Romani i solli fat vëllait. Përveç kësaj ka shkruar se Romani është shumë i talentuar. Ndërkaq, Andisi ka thënë se Romanin e ka thesar, që babai i tyre ka qenë një futbollist i madh.

Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test
Tjera