Tifozët e Juves të dashuruar në CR7 - Bota Sot
Tifozët e Juves të dashuruar në CR7

Futboll

Tifozët e Juves të dashuruar në CR7

Më: 13 gusht 2018 Në ora: 00:10
Portugezi për herë të parë zbriti në fushën e blerë si lojtar i Juventusit dhe luajti për 45 minuta.

Edhe pse në këtë vikend filloi Liga Premier, ishin ndeshjet e Superkupës së Spanjës dhe Gjermanisë, vëmendjen e mori një miqësore në Itali mes skuadrës së parë dhe asaj të të rinjve.

Bëhet fjalë për Juventus A dhe Juventus B, një ndeshje miqësore që zhvillohet tashmë e shumë vite në Villar Perosa (komunë në qytetin metropolitan të Torinos, Itali).

Arsyeja pse një miqësore kaq e vogël ka marrë vëmendje kaq të madhe, është Cristiano Ronaldo.

Portugezi për herë të parë zbriti në fushën e blerë si lojtar i Juventusit dhe luajti për 45 minuta.

Interesimi nga tifozët për të parë CR7 nga afër ishte shumë i madh, ata nuk hezituan të qëndrojnë për disa kohë në komunikacion e pastaj të presin edhe para portave të fushës.

Normal që kjo ngjarje ishte qendra e meidave italiane, ato morën pamje nga të gjitha këndet e mundshme dhe ajo që më së shumti u vërejt ishte dashuria që tifozët bardhezi kishin përgatitur për yllin portugez.

Ndeshja e parë e Juves në Serie A është si mysafir i Chievos, pastaj pret në Torino skuadrën e Lazios.

Image
Image
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat