Salzburgu fitoi derbin austriak, por nesër i pret ambient i nxehtë në Shkup - Bota Sot
Salzburgu fitoi derbin austriak, por nesër i pret ambient i nxehtë në Shkup

Futboll

Salzburgu fitoi derbin austriak, por nesër i pret ambient i nxehtë në Shkup

Nga: Reshat Ibrahimi Më: 13 gusht 2018 Në ora: 11:00
Pamje nga një ndeshje

Skuadra e Salzburgut ka vazhduar me fitore edhe në kampionatin austriak. Kundërshtari i Shkëndijës në ndeshjen e kthimit të turit të tretë eliminatorë në Ligën e kampionëve në fundjavë mundi Austria Wienën 2:0, në derbin e xhirosë së tretë.

Daka (38’) dhe Dabur (77’) shënuan golat për “Demat”. Ndeshja e kthimit Shkëndija-Salzburg do të luhet të martën (nesër) në stadiumin “Filipi i Dytë” në Shkup me fillim prej orës 20:15.

Kujtojmë se, takimi i parë në Red Bull Arena përfundoi 3:0 për austriakët.

Përmbysja e rezultatit duket e pamundur, por nga Shkëndija kanë paralajmëruar se nuk do të dorëzohen prej përpara. Austriakët në Shkup do t’i presëmot dhe ambient i nxehtë si në terren, por edhe në tribunë, ku pritet të ketë numër i madh i Ballistëve.

Salzburgu gjatë ditës së hënë do të vij në Shkup, kurse në mbrëmje do të kenë stërvitjen zyrtare dhe takimin me gazetarë.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...