Napoli shpreh interesim për Belottin - Bota Sot
Napoli shpreh interesim për Belottin

Futboll

Napoli shpreh interesim për Belottin

Më: 15 gusht 2018 Në ora: 12:17
Carlo Ancelotti

Carlo Ancelotti mund të marr një sulmues të rëndësishëm në ditët e fundit të afatit kalimtar.

Afati kalimtar në Serie A është futur në tre ditët e fundit dhe klubet po nxitojnë të bëjnë korrigjimet e nevojshme, para se të shtunën të startojë kampionati.

Kështu Napoli, pasi largoi Roberto Inglessen te Parma, është gati të kënaqë Ancelottin, duke i sjellë një sulmues që e njeh mjaft mirë SerieA dhe që garanton shumë gola.

Bëhet fjalë për sulmuesin e Torinos, Andrea Belotti, për të cilin Napoli ka gati 30 milionë euro dhe kartonët e dy futbollistëve, Chiriches dhe Rog, të cilët nuk bëjnë pjesë në planet e Ancelottit.

Presidenti Urbano Cairo kërkoi 100 milionë euro për kartonin e tij verën e kaluar, por pas një sezoni nën pritshmëritë dhe me dëmtime të shpeshta, tani mund të pranojë ofertën napolitane për sulmuesin.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...