Mancini: Italia ime synon Kampionatin Europian dhe Botërorin - Bota Sot
Mancini: Italia ime synon Kampionatin Europian dhe Botërorin

Futboll

Mancini: Italia ime synon Kampionatin Europian dhe Botërorin

Më: 5 shtator 2018 Në ora: 09:51
Roberto Mancini

Prej katër muaj, ai është trajner i kombëtares italiane. Roberto Mancini tani është gati për dy angazhime zyrtare shumë të rëndësishme, kundër Polonisë dhe Portugalisë, për Ligën e Kombeve.

Duke pritur këto dy sfida, “azzurri” fitoi çmimin “Nereo Rocco”. Dhe, me rastin e ceremonisë së dhënies së këtij çmimi, ai zbuloi qëllimin e kësaj aventure në stolin e ekipit kombëtar:

“E marr këtë çmim si komisioner teknik, nuk do të jetë një punë e thjeshtë. Por, ne shpresojmë të bëjmë më të mirën. Natyrisht, do të duhet kohë dhe durim. Rruga do të jetë e gjatë, por shpresojmë ta sjellim ekipin kombëtar italian aty ku e meriton. Ne duam të kthehemi për të synuar Botërorin dhe Kampionatin Europian. Ky është qëllimi ynë, ne duam të arrijmë sa më shpejt në këtë stad”, pohoi Mancini.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...