Mancini: përkushtimi i Italisë, i rëndësishëm - Bota Sot
Mancini: përkushtimi i Italisë, i rëndësishëm

Futboll

Mancini: përkushtimi i Italisë, i rëndësishëm

Më: 6 shtator 2018 Në ora: 22:01
Roberto Mancini

Roberto Mancini ka qenë plot entuziazëm për paraqitjen e Italisë në Ligën e Kombeve për ndeshjen kundër Polonisë. “Sistemi nuk është më i rëndësishëm se përkushtimi”.

Trajneri e fillon garën e tij zyrtare me Azzurri në debutimin e tyre në Ligën e Kampionëve kundër Polonisë.

Ndeshja do të zhvillohet në stadiumin Dell’Ara në Bologna, ku Mancini kishte bërë edhe debutimin e tij në Serie A.

“Natyrisht, ka një lidhje të fortë emocionale kur do ta bëj debutimin tim nesër dhe është ndeshja e parë e imja zyrtare në një garë me Kombëtare, kështu që është e qartë që ka ndjenja për këtë gjë”, tha ai për media.

“Tashmë kam vendosur si 11’ën startues dhe 23 lojtarët, por para se të ju tregoi juve, duhet të bisedoj me lojtarët së pari. Pasi ju tregoj atyre, formacionin e shpalosi nesër”.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...