Nuk këndellet Italia, barazon me Poloninë - Bota Sot
Nuk këndellet Italia, barazon me Poloninë

Futboll

Nuk këndellet Italia, barazon me Poloninë

Më: 7 shtator 2018 Në ora: 22:43
Foto nga ndeshja

Italia ka barazuar kundër Polonisë sonte në Bologna me rezultat 1-1. Të vetmin gol në këtë ndeshje për polakët e shënon Zielinski në minutat e fundit të pjesës së parë, kurse ka barazuar Jorginho nga penalltia në minutën e 77’të

Italia nuk po arrin që të këndellët.

Katër herë kampioni i botës nuk ka impresionuar kundër polakëve pavarësisht se bën ndryshime në stafin e tyre teknik, duke sjell në bankinë Roberto Mancinin.

Italia e nisi më mirë këtë ndeshje, e ku dolën disa herë në kundërzbritje, por shpejt në pjesën e parë polakët kthehen dhe fillojnë që të marrin në kontroll ndeshjen.

Zielinski gjendet i pari përsëri përballë portierit Donnarumma në minutën e 7’të te ndeshjes, por portieri italian bën një pritje të çmendur për t’ia mohuar golin.

Megjithatë, nëse ja mohon golin e parë Donnarumma nuk arriti ta bëj në minutën e 40, ku i njëjti sulmues gjendet mirë në zonë dhe shënon golin e epërsisë, me të cilin rezultat skuadrat shkojnë në pushime, pra 0-1.

Pjesa e dytë ishte shumë më e mirë për Italinë por që nuk arrinë që të shënojnë gol në portën kundërshtare.

Fabianski, që mbronte sot ngjyrat e polakëve, arriti që të jetë në elementin e tij më të mirë dhe t’ia mohojë golin italianëve.

Por, jo edhe penalltinë.

Në minutën e 76 polakët shkaktojnë penallti dhe nga 11 metra i saktë tregohet mesfushori i Chelsea, Jorginho.

Minutat tjerë i takuan italianëve të cilët sulmuan por që nuk arritën që të shënojnë gol.

Italia dhe Polonia gjenden në Ligën A të Ligës se Kombeve, në grupin e tretë, bashkë me Poloninë. Italia luan kundër Polonisë të hënën më 10 shtator.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...