Mancini: Bëmë shumë gabime - Bota Sot
Mancini: Bëmë shumë gabime

Futboll

Mancini: Bëmë shumë gabime

Më: 8 shtator 2018 Në ora: 08:59
Roberto Mancini

Trajneri i Italisë, Roberto Mancini, ka pranuar se ekipi i tij ka bërë shumë gabime.

Piotr Zielinski i ka dhënë epërsinë Polonisë në pjesën e parë, para se Jorginho të barazonte nga penaltia.

Por, Italia ishte e pafuqishme që të barazonte rezultatin.

“Ishte ndeshja e parë e rëndësishme, kështu që mund të ndodhin disa gabime, por në përgjithësi djemt bënë mirë”.

“Ne kemi bërë pak më tepër gabime se sa që prita, dhe Polonia shfrytëzoi rastin në kundërsulm, që është edhe gjëja që ata kërkuan”, theksoi Mancini.

Ai lëvdoi edhe paraqitjen e Mario Balotellit në këtë takim.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...