Thiago Motta nis karrierën si trajner i Paris SG! - Bota Sot
Thiago Motta nis karrierën si trajner i Paris SG!

Futboll

Thiago Motta nis karrierën si trajner i Paris SG!

Më: 9 shtator 2018 Në ora: 07:32
Thiago Motta

Lajmi qarkullonte prej ditësh, ndërsa tani është gjithçka zyrtare: Thiago Motta është trajneri i ri i Paris SG, U-19.

Lajmin e ka komunikuar vetë klubi francez me një komunikatë për shtyp: “Pas një karriere të shkëlqyer me 27 trofe të fituar, 18 prej të cilëve me fanellën e Paris Saint-Germain nga viti 2012 deri në vitin 2018, Motta, ish-mesfushori i Italisë (30 ndeshje) ka nisur jetën e re si trajner, në krye të U-19.”

Motta luajti 231 ndeshje me PSG dhe shënoi 12 gola, teksa dha edhe 18 asiste.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...