Stadiumi më i madh për 50 vite - Bota Sot
Stadiumi më i madh për 50 vite

Futboll

Stadiumi më i madh për 50 vite

Më: 10 shtator 2018 Në ora: 11:16
Stadiumi më i madh për 50 vite

Kombëtarja Shqiptare do të përballet sot në orën 20:45 në stadiumin “Hampden Park”, me vendasit e Skocisë. Stadiumi në të cilin kombëtarja sot do të është me historinë më të madhe në Skoci.

Ai është inaguruar në vitin 1903 dhe për 50 vjet ka qenë stadiumi më i madh në botë. Në ndeshjet derbi dhe në ndeshje të Kombëtare ky stadium e ka tejkaluar kapacitetin e tij dhe ka mbajtur deri në 150 mijë shikues.

Ndërsa një kuriozitet shumë i veçantë është se në këtë stadium është regjistruar zhurma më e fortë e shkaktuar nga tifozët, rreth 150 decibel. Kështu që Kombëtarja do të duhet të luajë një ndeshje të ndezur sot.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...