Dragidella tregon një detaj interesant për gjyqtarët e Kosovës dhe të Gjermanisë - Bota Sot
Dragidella tregon një detaj interesant për gjyqtarët e Kosovës dhe të Gjermanisë

Futboll

Dragidella tregon një detaj interesant për gjyqtarët e Kosovës dhe të Gjermanisë

Nga: K. Goca Më: 18 shtator 2018 Në ora: 11:20
Dragidella tregon një detaj interesant për gjyqtarët e Kosovës dhe të Gjermanisë

Ish gjyqtari i futbollit, Miftar Dragidella, tregon një detaj interesant për gjyqtarët e Kosovës dhe të Gjermanisë. “Në këtë javë u dëgjuan kritika në adresë të gjyqtarëve në Superligën e Kosovës, po edhe në Ligën e parë. Gjyqtarët në Kosovë janë të stërngarkuar me numër të madh të ndeshjeve që i drejtojnë.

Në Bundesligën gjermane në kampionatin e kaluar gjyqtari që drejtoi më së shumti ndeshje është Manuel Gräfe me 18 ndeshje të drejtuara nga 34 sa është numri i xhirove të luajtura, apo çdo të dytën javë ka pasur lojë, kurse ka gjyqtarë që për një vit ka drejtuar vetëm 7 ndeshje.

FFK duhet të ketë më shumë gjyqtarë që ata mos të angazhohen çdo javë po të pushojnë”, ka shkruar Dragidella.

Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test
Tjera