Bogdani zbulon listën e të grumbulluarve - Bota Sot
Bogdani zbulon listën e të grumbulluarve

Futboll

Bogdani zbulon listën e të grumbulluarve

Më: 1 tetor 2018 Në ora: 11:57
Bogdani zbulon listën e të grumbulluarve

Trajneri i Kombëtares U-19 ka zbuluar listën e futbollistëve të kombëtares U-19 që do të ndeshet në pak ditë 3 herë.

Kuqezinjtë do të luajnë me Ukrainën, Sllovakinë, Norvegjinë. Takimet janë të vlefshme për turneun e UEFAs-s, që do të luhet nga data 1-16 tetor në Durrës dhe Kamëz. Nga lista prej 23 futbollistësh, 14 lojtarë të skuadrës U-19 vijnë nga kampionatet e huaja dhe 9 futbollistë janë përzgjedhur nga kampionati shqiptar i kësaj moshe. Më poshtë lista e plotë:

Marko Alia-Portier LACIO
Livio Malaj-Portier  PARTIZANI
Holger Xhameta-Portier PARTIZANI

Enes Isufi-Mbrojtës SKËNDERBEU
Sergio Kalaj-Mbrojtës LACIO
Masimiliano Doda-Mbrojtës SAMPDORIA
Redon Dragoshi-Mbrojtës ERZENI
Jorgo Pëllumbi-Mbrojtës SKËNDERBEU
Marsel Ismailgeci-Mbrojtës TIRANA
Rezart Rama-Mbrojtës OLIMPIAKOS
Marash Kumbulla-Mbrojtës VERONA
Franz Pjetri-Mbrojtës ADELAIDE
Fabjon Isha-Mbrojtës TIRANA

Kristian Koçi-Mesfushor GAVARRANO
Jurgen Çelhaka-Mesfushor TIRANA
Erald Lakti-Mesfushor FIORENTINA
Andreas Gketsos-Mesfushor UDINEZE
Kristian Frroku-Mesfushor BARCA AKADEMI

Drini Halili-Sulmues GLEISEDORF
Bernard Karrica- Sulmues DINAMO ZAGREB
Patrik Pasha- Sulmues SITADELA
Samuel Nezha- Sulmues LIVORNO
Ernest Muci- Sulmues TIRANA

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...