Çmenduri e Serbisë, shqiptarin e Kosovës e bëjnë të vetin! - Bota Sot
Çmenduri e Serbisë, shqiptarin e Kosovës e bëjnë të vetin!

Futboll

Çmenduri e Serbisë, shqiptarin e Kosovës e bëjnë të vetin!

Nga: Kemajl Goca Më: 11 tetor 2018 Në ora: 15:15
Çmenduri e Serbisë, shqiptarin e Kosovës e bëjnë të vetin!

Gënjeshtrat e Serbisë nuk kanë të sosur, ata jetojnë me ëndrra të shumta dhe madje shtetasit e shteteve tjera i paraqesin si të Serbisë.  Sportivja “Sportski Zurnal” ka bërë një përshkrim skandaloz, duke e bërë Fatos Beqirajn e Kosovës, si pjesë të Serbisë.

Ky është turp i shovenistëve serb. Ky shkrim pa pikë morali gazetaresk të cilësosh Beqirajn nga Peja si shtetas të Serbisë. Kjo është skandal!   Sonte në orën 20.45 Mali i Zi luan me Serbinë në kuadër të Ligës së Kombeve, ndërsa ky farë portali serb ka paraqitur pesë futbollistë që luajnë për Malin e Zi,  vijnë nga Serbia. Ata shkruajnë se  Beqiraj është nga qyteti i Pejës në Kosovë, krahinë jugore e Serbisë! Filip Stojkoviq, Marko Simiq, Mirko Ivaniq, Adam Marushiq dhe Fatos Beqiraj janë pjesë e kombëtares së Malit të Zi, por sipas këtij portalit këta janë të lindur në Serbi.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test
Tjera