Futbollisti nga Kosova që ndërroi jetë sot, ishte bashkëlojtar i Ibrahimovic dikur - Bota Sot
Futbollisti nga Kosova që ndërroi jetë sot, ishte bashkëlojtar i Ibrahimovic dikur

Futboll

Futbollisti nga Kosova që ndërroi jetë sot, ishte bashkëlojtar i Ibrahimovic dikur

Më: 11 tetor 2018 Në ora: 19:18
Labinot Harbuzi dhe Zlatan Ibrahimovic

Në moshën, 32-vjeçari, futbollisti i njohur kosovar, Labinot Harbuzi, ndërroi jetë.

Harbuzi ka luajtur në klube të njohura evropiane në karrierën e tij, si në Feynoord, Malmo, Maniaspor, etj.

Por, në disa prej klubeve suedeze, në vitet e hershme të tij si futbollist, 32-vjeçari ka pasur një bashkëlojtar, që sot konsiderohet legjend.

Bëhet fjalë për futbollistin e njohur, Zlatan Ibrahimovic.

Në një fotografi që po qarkullon në rrjetet sociale, Harbuzi shihet përkrah Ibrahimovicit në të njejtën skuadër.

Përndryshe, Harbuzi pësoi sulm kardiak në paraditën e sotme, e që ishte fatal për të

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test
Tjera