Të gjithë po flasin për golin e James Rodriguez - Bota Sot
Të gjithë po flasin për golin e James Rodriguez

Futboll

Të gjithë po flasin për golin e James Rodriguez

Më: 12 tetor 2018 Në ora: 09:00
Foto

Kolumbia ka mposhtur Shtetet e Bashkuara të Amerikës në ndeshje miqësore.

Të udhëhequr nga James Rodriguez, Kolumbia ka arritur ta fitoi 4:2 përballjen ndaj Amerikës.

Ishte pikërisht James Rodriguez që hapi serinë e golave, duke shënuar golin më të bukur të mbrëmjes.

Në fitoren e Kolumbisë në listën e realizatorëve u regjistruan edhe Carlos Bacca, Radamel Falcaio dhe Miguel Borja.

Në anën tjetër, golat për Amerikën i shënuan Keyylon Acosta dhe Bobby Wood.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test
Tjera