Portieri i Manchester Cityt aplikon për pasaportë të Kosovës - Bota Sot
Portieri i Manchester Cityt aplikon për pasaportë të Kosovës

Futboll

Portieri i Manchester Cityt aplikon për pasaportë të Kosovës

Më: 12 tetor 2018 Në ora: 16:42
Arijanet Muriqi

Arijanet Muriqi do të jetë prurja e radhës në Përfaqësuesen e Kosovës.

Përfaqësuesja e Kosovës vazhdon të ‘freskohet’ me prurje të reja në ekipin e par.

Portieri i Manchester Cityt, Arijanet Muriqi, është lojtari i radhës që do t’i bashkohet ekipit të trajnerit Bernard Challandes.

19 vjeçari ot ka aplikuar për pasaportë në Konsullatën e Kosovës në Zurich të Zvicrës.

Muriqi ka lindur në Zvicër dhe me prejardhje është nga Mali i Zi, përkatësisht Rozhaja.

Ai gjithashtu numëron edhe tri ndeshje për U21 e Malit të Zi.

Image
Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test
Tjera