Hazard fiton çmimin Lojtari i Muajit në Premierligë - Bota Sot
Hazard fiton çmimin Lojtari i Muajit në Premierligë

Futboll

Hazard fiton çmimin Lojtari i Muajit në Premierligë

Më: 12 tetor 2018 Në ora: 16:48
Eden Hazard

Ylli i Chelseat, Eden Hazard, e ka fituar çmimin si Lojtari i Muajit në Premierligë për muajin shtator.

Pas një fillimi të shkëlqyer në këtë stinor, belgu e ka fituar çmimin prestigjioz të ligës angleze. Kjo është hera e dytë që e ka fituar Hazardi në karrierë të tij.

Edeni i ka shënuar 5 gola në katër ndeshje të Premierligës në muajin e kaluar, në mesin e pesë golave, ai shëno hat-trick ndaj Cardiff Cityt, një gol kundër Bournemouthit dhe një ndaj Liverpoolit.

Ky çmim caktohet nga një panel ekspertësh, kapitenë të skuadrave dhe votime të fansave.

Nominimet e tjera ishin, Willy Boly, Alexandre Lacazette, James Maddison, Gylfi Sigurdsson dhe Raheem Sterling.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test
Tjera