Sarri zgjedh tre futbollistët më të mirë italianë - Bota Sot
Sarri zgjedh tre futbollistët më të mirë italianë

Futboll

Sarri zgjedh tre futbollistët më të mirë italianë

Më: 14 tetor 2018 Në ora: 00:24
Maurizio Sarri

Maurizio Sarri është një nga ata trajnerët e Ligës Premier që e njeh futbollin italian shumë mirë.

Italiani iu bashkua Chelseat gjatë verës nga Napoli dhe në këtë fillim sezoni në kampionatin elitar anglez ka befasuar me paraqitjet e mira.

Por, në një intervistë nga Footballi Italia, Sarri është pyetur se kush janë futbollistët italian më të mirë të momentit.

“Insigne është aktualisht futbollisti më i mirë Italian. Pas Insignes do të vendosi Bernardseschin, i cili është në rrugë për t’u bërë shumë shpejt lojtar i klasit botëror”.

“Në vendin e tretë do të vendosi Federico Chiesan, ai është një talent i pastër. Ai ka aftësitë e dikujt që ka lindur për të pasur sukses”, ka thënë Sarri.

Aktualisht Chelsea në Ligën Premier ka 20 pikë, aq sa Liverpooli dhe Manchester City.

Ndeshja e ardhshme e skuadrës londineze është kundër Manchester Unitedit.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...