Xhaka, në mesin e yjeve të së hënës në Ligën e Kombeve - Bota Sot
Xhaka, në mesin e yjeve të së hënës në Ligën e Kombeve

Futboll

Xhaka, në mesin e yjeve të së hënës në Ligën e Kombeve

Më: 16 tetor 2018 Në ora: 10:35
Taulant Xhaka

Dje u zhvilluan disa ndeshje tejet interesante në kuadër të Ligës së Kombeve.

Anglia mposhti Spanjën në një triler prej pesë golash në Sevilla, derisa Zvicra regjistroi fitoren e radhës ndaj Islandës.

Bosnja gjithashtu regjistroi fitore të rëndësishme duke mposhtur Irlandën Veriore me rezultat, 2-0.

Dhe prestigjiozja, WhoScored tani ka zgjedhur lojtarët më të mirë të vlerësuar nga ndeshjet e mbrëmshme.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...