Luis Enrique i ashpër me lojtarët: Kam mundur t’i vras pas pjesës së parë - Bota Sot
Luis Enrique i ashpër me lojtarët: Kam mundur t’i vras pas pjesës së parë

Futboll

Luis Enrique i ashpër me lojtarët: Kam mundur t’i vras pas pjesës së parë

Më: 16 tetor 2018 Në ora: 14:33
Luis Enrique

Spanja mbrëmë u mposht nga Anglia në kuadër të Ligës së Kombeve.

Luis Enrique ishte shumë i nervozuar me lojtarët e tij në pushimin e ndeshjes Spanjë-Angli, pasi në përfundim të pjesës së parë anglezët po fitonin 0-3.

Ai tha se ka mundur që t’i vrasë lojtarët, por u ka folur butë në zhveshtore ku më pas ata zhvilluan një pjesë të dytë më të mirë, duke realizuar dy gola, por pa arritur të shmangin disfatën.

“Bëmë shumë gabime. Në pushimin e ndeshjes mund të kisha vrarë lojtarët e mi, por jo. U solla ndryshe me ta”, tha trajneri spanjoll.

“Në pjesën e dytë u munduam të reagonim por disavantazhi ishte i thellë dhe nuk ia arritëm të bënim më shumë”.

Spanja në ndeshjen e radhës në Ligën e Kombeve ndeshet me Kroacinë.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...