Coutinho bën shkesin, “merr” yllin e Premier League te Barcelona - Bota Sot
Coutinho bën shkesin, “merr” yllin e Premier League te Barcelona

Futboll

Coutinho bën shkesin, “merr” yllin e Premier League te Barcelona

Më: 17 tetor 2018 Në ora: 20:06
Philippe Coutinho

Në janar të këtij viti, Philippe Coutinho u transferua nga Liverpool te Barcelona, por pas një viti një tjetër sulmues i skuadrës së “reds” mund të bëjë të njëjtën lëvizje. Bëhet fjalë për sulmuesin tjetër të Brazilit, Roberto Firmino, që mund të ndjekë gjurmët e patriotit të tij dhe të veshë fanellën “blaugrana” në pjesën e dytë të sezonit.

Lajmin e konfirmojnë mediat spanjolle, sipas së cilave Coutinho ka bërë shkesin që ky transferim të realizohet, pasi mendon se Firmino është i denjë për të veshur fanellën e Barcelonës. Duket se Coutinho kërkon një ribashkim me patriotin e tij në “Camp Nou”. Për momentin ky mbetet thjesht një kërkesë e Coutinho dhe nuk dihet nëse klubi spanjoll ka lëvizur për t’ia plotësuar dëshirën.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test
Tjera