Martinez: Blerja më e mirë e vitit është bërë në Gjermani - Bota Sot
Martinez: Blerja më e mirë e vitit është bërë në Gjermani

Futboll

Martinez: Blerja më e mirë e vitit është bërë në Gjermani

Më: 17 tetor 2018 Në ora: 23:13
Roberto Martinez

Trajneri i përfaqësueses belge Roberto Martinez i ka thurur elozhe lojtarit të tij gjatë një interviste me gjermanen Bild.

Lojtari i ngritur në qiell nga Martinez ka qenë pikërisht Axel Witsel. Ai është blerë nga Borussia Dortmund gjatë verës dhe për trajnerin ka qenë një lëvizje gjeniale.

“Transferimi më i mirë në botë këtë sezon është Axel Witsel nga Borussia Dortmund.

“Çfarë blerje, dhe me një shifër aq të lirë 20 mln euro, është padyshim transferimi më i mirë gjatë kësaj periudhe,” shprehet trajneri.

“Patjetër që meritën më të madhe e kanë drejtuesit e Dortmund, pasi Witsel ishte zhdukur nga radarët gjatë kohës së fundit.”

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...