“Rooney u largua nga Anglia shumë herët” - Bota Sot
“Rooney u largua nga Anglia shumë herët”

Futboll

“Rooney u largua nga Anglia shumë herët”

Më: 21 tetor 2018 Në ora: 10:19
Wayne Rooney

Trajneri i Crystal Palace, Roy Hodgson, ka thënë se ish-sulmuesi i Manchester Unitedit, Wayne Rooney, u largua shumë herë nga futbollit anglez dhe se ai mund të ishte ende duke shkëlqyer në Premierligë, nëse nuk do të ishte larguar.

Ish-sulmuesi i Manchester Unitedit dhe Evertonit u largua nga Premierliga gjatë afatit kalimtar të verës si transferim i lirë. Ai iu bashkua skuadrës së DC Unitedit në ligën amerikane të futbollit, Major League Socce.

Hodgson, i cili ishte trajner i Kombëtares së Anglisë kur Anglia u bë golashënuesi më i mirë i Anglisë, ka insistuar se Rooney vazhdon të mbetet mjaftueshëm i mirë për të shkëlqyer në Premierligë, por e ka kuptuar se ai nuk dëshironte të luante për ndonjë klub tjetër në vendin e tij.

“Ai u largua nga Anglia shumë herët. Ai ende ka shumë gjëra për të dhënë. Nuk kam asnjë dyshim për talentin e tij dhe tashmë e ka dëshmuar se ai mund të luajë ende në nivelin më të lartë të futbollit në Angli”, ka thënë Hodgson.

“Por, ishte vendimi i tij dhe pas Manchester Unitedit dhe Evertonit, ku ai kishte afinitet të mrekullueshëm, rrënjë të thella, ndoshta ai nuk ishte i interesuar të luante për ndonjë klub anglez përpos këtyre dyve”.

“Ishte një vendim i vetëdijshëm për të luajtur jashtë Anglisë. Kam respekt të madh për Rooneyn dhe mendoj se edhe ai ka respekt për mua”.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...