Statistikë që “frikëson” Milanin në prag të ndeshjes me Inter - Bota Sot
Statistikë që “frikëson” Milanin në prag të ndeshjes me Inter

Futboll

Statistikë që “frikëson” Milanin në prag të ndeshjes me Inter

Më: 21 tetor 2018 Në ora: 11:35
Inter

Inter dhe Milan do të përballen me njëra tjetrën sonte në mbrëmje, me fillim nga ora 20:45.

Kjo ndeshje konsiderohet padyshim kryendeshja e javës në Serie A.

Në prag të këtij takimi, një statistikë interesante vie në favor të “zikaltërve”.

Trajneri i Inter, Luciano Spalletti, nuk ka pësuar humbje në përballjet ndaj Milan që 12 vite.

Ai numëron 11 fitore, pesë barazime dhe shtatë humbje ndaj “rosonerëve”.

Humbja e fundit e Spallettit ndaj Milan regjistrohet në vitin 2006.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...