Conte në pritje të Real Madridit - Bota Sot
Conte në pritje të Real Madridit

Futboll

Conte në pritje të Real Madridit

Më: 21 tetor 2018 Në ora: 14:11
Antonio Conte

Antonio Conte është favorit i nxehtë për të marrë përsipër detyrën e trajnerit te Real Madridi nëse shkarkohet Julen Lopetegui, me raportet që thonë se italiani ai u kontaktua më 2 tetor ndaj drejtuesit e Mbretërve.

Los Merengues janë në rënie të lirë pas një humbjeje 2-1 në shtëpi nga Levante dhe kjo është humbja e tretë nga katër ndeshjet e fundit në La Liga.

Ata madje arritën të vendosnin një rekord të ri negativ të klubit duke shkuar në plot shtatë orë pa shënuar asnjë gol në të gjitha garat.

Lopetegui këmbëngul që mundësia e të qenit i shkarkuar është gjëja e fundit në mendjen e tij, por hija e Contes është duke rënë në këmbë mbi stolin e tij.

Chelsea do ta inkurajonte këtë lëvizje në mënyrë aktive, pasi kjo do të nënkuptonte shkurtimin e betejës ligjore që Conte po bën për largimin e tij të padrejtë nga londinezët.

Sipas gazetës spanjolle El Pais, Real Madridi kontaktoi Conten shumë kohë më parë, më 2 tetor, menjëherë pas disfatës së Ligës së Kampionëve në CSKA Moskë.

Kështu, trajneri italian është në pritje të telefonatës së radhës për ta marrë drejtimin e klubit mbretëror pasi Lopetegui mendohet se i ka ditët e numëruara.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...