Reprezentuesi i Kosovës shënon kundër kampionit të Zvicrës - Bota Sot
Reprezentuesi i Kosovës shënon kundër kampionit të Zvicrës

Futboll

Reprezentuesi i Kosovës shënon kundër kampionit të Zvicrës

Nga: K. G. Më: 21 tetor 2018 Në ora: 17:18
Pamje nga ndeshja

Reprezentuesi i Kosovës, Benjamin Kololli, shënon për Zurich-un në barazimin me rezultat 3:3 kundër kampionit të Zvicrës, Young Boys. Futbollistët shqiptarë Toni Domgjoni, Hekuran Kryeziu dhe Benjamin Kololli u paraqitën titullarë për Zurich-un.

Për Zurich-un shënuan: Odey (7’), Kololli (10’-nga penalltia), Rodriguez (58’) dhe për Young Boys realizuan: Hoarau (55’ e 69’), Ngamaleu (64’). Kryeziu në minutën e 73-të u ndëshkua me karton të verdhë, kurse Kololli u zëvendësua në atë të 87-tën.  

Zurich është në vend të katërt me 17 pikë, ka 11 me pak se lideri Young Boys pas 11 jave.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...